„Hádej, kdo jsem“ aneb příběh dobré praxe ze zahraničí na ZŠ J. V. Sládka Zbiroh

Na Základní škole J. V. Sládka Zbiroh v Plzeňském kraji proběhla v lednu hra pro rodiče, přátele a děti „Hádej, kdo jsem“. Do třídy přišel dobrovolník v civilu a žáci 4. a 5. třídy, kde se hra odehrávala, měli na papírek napsat svůj odhad, co je jeho povoláním. Následně se otázkami, na které dobrovolník odpovídal ANO či NE snažili dopátrat skutečného povolání. Poté co děti povolání uhodly, se dobrovolník převlékl do svého pracovního oblečení, přinesl si pracovní pomůcky a debatoval s žáky o své profesi. Žáci nakonec připravili plakáty s reklamou na představené povolání.

Paní učitelka Andrea Tláskalová, která je vedoucí Centra kolegiální podpory v Plzeňském kraji v projektu „Učíme se podnikavosti“ se pro tuto aktivitu inspirovala v rámci týdenní stáže v Londýně, kterou absolvovala s kolegy z ostatních krajů loni na podzim.

Velice mě oslovila prezentace národní charitativní organizace Inspiring the Future, která spolupracuje se základními a středními školami, kde žáky motivuje propojením zaměstnavatelů a dobrovolníků se školami. Také bych u nás takovou organizaci uvítala a její služby určitě využila.“