Žáci 5. a 6. třídy z Ekotýmu Základní školy J. V. Sládka Zbiroh zjistili, že v Česku ročně uhyne okolo jednoho milionů ptáků. Rozhodli se proto tuto hrozivou statistiku, alespoň trochu zmírnit a sešli se s ředitelkou školy i starostou města, aby navrhli řešení, které by pomohlo ptactvu v okolí školy. Vylepili proto nálepky ptáků na blízkou zastávku a také do velkých oken školy, aby se ptáci těmto skleněným plochám vyhnuli.

Žáci o svoji aktivitě zároveň natočili i reportáž, na kterou se můžete podívat ve videu a dokonce s ní vyhráli soutěž Mladí reportéři pro životní prostředí v mladší kategorii 11 – 15 let.

Pokud děláte s dětmi podobně inspirativní aktivitu, neváhejte se o ni podělit s ostatními. Napište nám do zpráv nebo na e-mail havlicek@scholaempirica.org.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=13&v=GMAJ0MGMZs4&feature=emb_logo